Açık Emar Hangi İllerde Var?

açık mr 6

Açık emar, kapalı alan fobisi olan hastalar veya panik atak hastaları için geliştirilmiş yeni bir emar yöntemidir. Hastanın etrafı açık bir cihaz içerisinde uzanması sağlanarak yapılır. Türkiye’de son yıllarda uygulanmaya başlayan bir yöntemdir. Peki bu yöntem hangi illerde var?

Özellikle İstanbul’da açık emar uygulanan Sgk anlaşmalı birden fazla hastane mevcuttur.İstanbul’dan sonra, Ankara, İzmir, Kocaeli, Konya, Antalya, Edirne, Bursa,illerinde de bu işlemi yapan merkezler bulunmaktadır. Bu merkezlerde ileri teknolojiyle üretilmiş cihazlar mevcuttur.

Açık emar, her ne kadar kapalı emara göre yeni bir yöntem olmuş olsa da kapalı emar kadar yaygın değildir. Bunun sebebi halk arasında yeni duyulmaya başlamış olmasından ve kapalı emar gibi devlet hastanelerinde mevcut olmamasından dolayıdır. İlerleyen zamanlarda maliyetlerin düşmesi ile hemen hemen her ilde bu yöntemi uygulayan merkezlerin olacağı kesindir. Son olarak kapalı alan korkusu yaşayan hastaların öncelikle tercih edeceği yöntemde ayrıca radyasyonlu alan yerine manyetik alanın mevcut olduğunu belirtmek gerekiyor.

1 yorum

  1. Mrb ben şanlıurfa da 5 kez denidim kapalı emar a giremedim diger illere gitme şansımız olmadıgından dolayı halen beklemedeyiz ALLAH SONUMUZU HAYIRLI EYLESİN

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*