Emar Merkezleri

açık emar

Emar 1999 yılında faaliyete geçmiştir.Yıllar sonra hastalıklara yararı olan ve tıbbi teknolojik yenilik ile Türkiye ye getirilirken mutluluk yaşanmıştır.Uzman doktor ve yardımcı sağlık personelleri Türkiye’nin en önemli radyoloji merkezlerinden biri olmuştur.Sistemlerin ve yeni geliştirilecek olan donanımların ve yazılımların yakından takip edilmesi ve hastalıkların yararına sunulmasıdır.

Emar çekiminde yapılacaklar

Emar çekimi cihazları çekimler de uzun süren ve hareketsiz duramayan şuurun yarı açık veya kapalı yerde kalma korkusundan hastaları Emar’a sokmaksa bir sorun olmamaktadır. Birçok hastaya ve sıkıntılara neden olan tetkikler yapılmamaktadır.

Görüntüleme ve ne işe yaradığı

Yöntemleri birbirleri göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Bilgisayarlı Tomografi bir X ışını kaynağıyla çalışmakta ve son derecede hızlı sonuçlar vermektedir. Spiral bilgisayarlı tomografi söylendiği zaman ve yeni sistemlerden bir beyin incelemesi saniyelerle sonuçlandırılmaktadır.Beyin kanaması geçirenlerde veya trafik kazası geçirmiş durumlarda veya çok ağır olan bir hastaların çok kısa sürede yapılmasıdır. Emar görüntüleme Spiral Bilgisayarlı Tomografi ‘nin bir üstünlüğünde kanamalar olmaktadır.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*