Fetal Emar Çekim Aşamaları

açık mr 5

Fetal Emar Çekim Aşamaları

Fetal MR uygulaması sırasında anne adayları yan yatış pozisyonunda MR cihazına yatırılır. Ancak baş tarafı cihaz dışında kalacak şekilde yatması gereklidir. Bu uygulamada hastaların uyutulması tercih edilmemekle birlikte bazı hastalarda uygulanmaktadır. Özellikle 22 hafta ile 32 hafta arasında anne karnında bebekler için uygulanan yöntem yarım saat içerisinde bitirilmektedir. İşlem sırasında anne adaylarında nefes alıp vermeleri istenmektedir. Görüntüleme işlemleri bittikten sonra hasta cihazdan kaldırılır. Anne karnında bulunan bebeklerin hareketli olması durumunda ise işleme ara verip tekrar devam edilmektedir. Bu konularla birlikte Fetal MR fiyatları da aklınıza takılmış olabilir. Bu fiyatlar özel klinik ve hastanelere göre değişiklik göstermektedir. Fiyatlar özel hastane ve kliniklerde yapılmaktadır. Fiyatlar her özel kliniklerde değişiklik gösterebilmektedir.

Fetal MR çekim uygulamasını aşamalı olarak şu şekilde yol izlenip yapıldığı belirtilmektedir.

-Öncelikle anne adaylarının psikolojik olarak çekim işlemine hazır olması sağlanır.

– Gerekli olmayan telaş ve tedirginliğe mahal vermeden anne adayının cihaza yatışı sağlanmalıdır.

– Uygulama sırasında oluşacak işlem hakkında ve cihazdan gelecek seslerin olabileceği bilgisi verilmektedir.

– İşlemler sırasında devamlı kontrol altında olacağını anne adayına bildirilmesi gereklidir.

-İşlem sırasında fazla hareket edilmemeli.

– Anne adaylarının cihazın üzerinde sırt üstü yatmaları sağlanmalıdır. Sırt üstü sorun oluyorsa yan yatırılarak işlemlere başlanır.

– Yaklaşık yarım gibi bir süre görüntüleme işlemleri sonucunda anne adayı cihazdan çıkarılır ve değerlendirme ve yorum kısmına geçilmiş olur. Görüntüler uzman doktor tarafından incelendikten sonra gerekli tedavi süreci başlamış olur.

FETAL MR Çekimi Nerelerde Yapılır?

Fetal MR çekimi fakülte hastanelerinde, özel hastane ve kliniklerde ve görüntüleme merkezlerinde yapılmaktadır. Tavsiye olarak tam donanımlı hastane ve kliniklerde yaptırmanızdır. Çünkü herhangi bir sorun yaşandığında gerekli tedaviyi yapabilecek bir hastane olması yararınıza olabilir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*