Fobisi Olanlar İçin Açık Emar

açık mr 7

Açık emar, gelişen teknoloji ile fobisi olanlar için hayata geçirilmiş bir görüntüleme yöntemidir. Bu yöntem, tamamen kapalı emar cihazına giremeyenler için ortaya çıkarılmıştır. Kapalı emar cihazına giren çoğu hastanın korkularını ortadan kaldırmak amacıyla bu yönteme geçilmiştir.

Halk arasında emar konusu gündeme geldiği zaman konuşulan ilk şey emarın ne kadar korkunç olduğudur. Hastalar tabuta girmiş gibi olduklarından bahsederler. Cihazın çıkarttığı seslerin onları daha da korkuttuğunu söylerler. Bu yüzden hastalar için bu yöntem artık bir kâbus haline dönüşmüştür. Daha önceden kapalı emar çektiren hastalar ancak anestezi yaptırarak bu cihazlara girebiliyorlardı. Özellikle hastalıkları sebebiyle, devamlı kapalı emar cihazına girmek zorunda olanlar için artık fobi haline gelmiştir.

Bu korkulara son vermek adına son yıllarda Türkiye’de açık emar uygulaması geliştirilmiştir. Günümüzde birçok sağlık merkezinde bu yöntem ile görüntüleme yapılıyor.Açık emar yönteminin uygulanmaya başlamasıyla fobisi olanlar artık derin bir nefes alıyorlar. Böylece yeni yöntemlerle hastaların ruh sağlığına da önem veriliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*