Kapalı Alan Korkusu Olanlara Açık Emar

açık mr 9
Açık Emar (MR) da Hangi Çekimler Yapılır?

Kapalı alan korkusu, klostrofobi adı verilen, kişinin kapalı bir alana girmesi ile ortaya çıkan, ruhsal bir sıkıntı olarak başlayıp fiziksel olarak da etkilendiği ciddi bir psikolojik hastalıktır. Bu rahatsızlık kişiyi kapalı ve dar bir ortama girdiği anda kapana kıstırılmış gibi hissettiren bir rahatsızlıktır. Kişi bu rahatsızlığın ortaya çıkmasıyla kendini kontrol edemeyip bağırmaya, ağlamaya, kaçmaya başlayacaktır. Bu da maalesef ki ölümlere sebebiyet vermektedir.

Kapalı alan korkusu yaşayan hastalar özellikle emar cihazına girme gibi bir durum söz konusu olduğunda ciddi kaygılar içerisine girerler. Yaşadıkları bu tatsız deneyimi etrafındaki kişilere de anlatan hastalar böylece diğer kişileri de etkilemektedirler.

Doktorlar hastalarını Mr çekimine ikna edememektedirler. Mr çekiminin zorunluğu olduğu hastalıklarda da bu kişi için sorun oluşturmaktadır. Hastalığın seyrini takip etmek için emar çekilmesi son derece önemlidir. Açık emar uygulaması, bu hastalar için kolaylık sağlayan bir yöntem olmuştur. Günümüzde bu uygulama ile artık bu korkuyu yaşayan hastalara müjde verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*